• /
  • Blog
  • /
  • 10 poklesků pánské módy

10 poklesků pánské módy

Existuje pár věcí, které byste si jako chlap neměl nosit. Sestavili jsem deset, podle nás nejhorších a nejčastějších módních poklesků. Nemusíte s naším výběrem souhlasit, ale minimálně si ho přečtěte.

Dřevěný motýlek nebo doplňky

Před zhruba 8 lety někdo vymyslel dřevěný motýlek. Bylo to cool, snad každý druhý ženich ho musel mít. Po motýlku přišly dřevěné peněženky, kravaty (ano!), klíčenky a nebo třeba batohy. Ne, dřevo není nejlepší materiál pro cokoli, co se má nosit. Je to kýčovité, nepraktické a dneska už i spíše trapné.

Šle držící košili v kalhotách

Občas někdo přijde s nápadem, který má řešit problémy miliónu můžu po celém světě. To je případ kšand, které ale nedrží kalhoty, ale mají udržet košili v kalhotech tak, aby se nevyhrnovala. Moc to nefunguje, je to vizuálně nehezké a navíc nepříjemné na nošení. A přitom řešení je jednoduché - delší košile, která se nevyhrne.

Cross body taštička

Rusko jazyční turisté (nebo spoluobčané) milují cross body tašky. Vlastně to jsou ledvinky nošené křížem přes rameno. Možná to je praktické, ale není to stylové. Je to laciné.

Košile s krátkým rukávem

Dlouhé rukávy košile mají jednu skvělou vlastnost. Dají se vyhrnout. A ještě to hezky vypadá. Košile s krátkým rukávem do saka nepatří, i kdyby bylo venku 50 stupňů.

3/4 kalhoty

Ani kalhoty, ani šortky. Ten kdo vymyslel tenhle hybrid by zasloužil profackovat. Pokud si tohle oblékne jakýkoli dospělý chlap, je odsouzen k posměchu.

Výrazné barvy košile

Pastelové barvy košile v saku, ideálně ještě doplněné výraznou kravatou. A nebo černá košile s bílou kravatou. Nesluší to nikomu a řešení je přitom jednoduché. Stačí univerzální bílá košile, která se hodí ke všemu.

Kapsáče

Hrdý bratr tříčtvrtečních kalhot. Totální módní peklo pak představují 3/4 kalhoty s kapsami na boku. Pamatujme, že někdo kdysi vymyslel kalhoty, bez velkých kapes na stehnech. Elegantní, univerzální. Tak to prosím respektujme. Našité kapsy na kalhoty nepatří.

Pánské náramky

Pokud nejste jižanský typ (nebo nejste Přemek Forejt), který má svůj osobitý styl (98 % z českých můžu takových není), tak náramky na ruce nejsou tím nejlepším způsobem, jak se odlišit. Zvláště pokud vám je více než 40.

Sportovní bunda na saku

Vídáme to hlavně v období plesů nebo tanečních. Oblek a na něm sportovní barevná bunda. Totální zabiják všeho. Prosím, na sako patří kabát.

Oblek místo smokingu

Na pozvánce na společenskou akci je uvedeno Black tie, což znamená smoking. Ale vy ho nemáte, takže si v lepším případě vezmete černý oblek, v tom horším jakýkoli jiný. Jediným štěstím je, že v Česku je takových nešťastníků na akcích vždy většina, takže zapadnete. Že to je buranské, to je ale neoddiskutovatelný fakt.

+ Bonusový poklesek

Když tlačíte moc na pilu, tak pak nejste styloví, ale trapní. Všeho moc škodí. Nesnažte se všechno zkombinovat. Barevné tkaničky, barevné ponožky, světle hnědé (koňakové) boty, modrý oblek, kapesníček do saka a sladěný pásek s taškou? To vše najednou? Tohle už nefrčí, to jste o 5 let pozadu.

Sdílet příspěvek