5 nejlépe oblékaných fotbalových trenérů

4. prosince 20182 minut čtení

Vypráví se, že na finále portugalského poháru v roce 1982 nastoupil Malcolm Allison, trenér Sportingu Lisabon, ve svém, zatímco Quinito, trenér soupeře, tedy Sportingu Braga, zvolil pro tuto příležitost smoking. Oblečení mužů na lavičce je vůbec specifická věc. Zde je pět příkladů z té světlé strany elegance.


Pep Guardiola

Tento Španěl ze Citizens mezi fotbalovými trenéry fashion šampiónem. Nosí vynikající odstíny, nápadité pletené věci (občas včetně roláku) i kvalitní neformální oblečení. A jednou si vzal dokonce tričko s krátkým rukávem. Hlavní důvod, proč hraje Guardiola úplně jinou fashion ligu, než většina trenérů, je, že oblečení, zejména obleky, nosí upnuté na tělo. Tedy někdy až příliš: při odvetném zápasu loňského čtvrtfinále Ligy mistrů si u autové čáry roztrhl kalhoty.


Roberto Mancini

Příklad, jak se má oblékat zralý muž ve středním věku, a to i když není Ital. Během působení v Manchester City se Mancini proslavil retro pruhovanou šálou, kterou dostal darem od jednoho držitele celoroční permanentky. Na základě obrovské poptávky pak tuto šálu začal klub prodávat. 

Nenechte však odvést svou pozornost tímto doplňkem od zbytku oblečení, které je dokonalé. V Laziu zase Mancini údajně doporučoval hráčům, že k obleku mají nosit bílou košili a ne modrou, protože bílá mu přijde elegantnější. Za skvělý šatník není nutné vyhazovat horentní sumy.


Luis Enrique

Současný trenér Barcelony klidně nosí sportovní obuv k obleku. Stejně jako dříve v herním stylu je nyní všestranný, i pokud jde o styl. Když Barcelona hrála venku proti Arsenalu, fanoušci se neprávem vysmívali kvůli parce Replay a retro adidaskám ve ladícím khaki odstínu. A Replay má navíc s Barcelonou smlouvu. Enrique by mohl školit ve správném párování obleku se sportovní obuví. Obuv musí být klasická nebo minimalistická a oblek přiléhavý.


Quique Sánchez Flores

Vypadá jako středomořská obdoba Dr. House. Když se představoval britskému tisku, přišel v přiléhavém obleku, košili s knoflíčky na límci a plátěných sportovních botách.Jsou určitě příležitosti pro elegantní obleky, ale o víkendu je možné zvolit klidně něco uvolněnějšího, k čemu si můžete vzít třeba i tričko. Od Florese se třeba můžete nechat inspirovat blejzrem, který vypadá jako svetr. Či svetrem místo saka. Či upnutou bundičkou.


Zinedine Zidane

Bývalý trenér Realu Madrid má k módě blízko. Bývalý fenomenální záložník dříve stál modelem pro značky Louis Vuitton, Adidas Y-3 a Mango. Patří mezi muže, kteří si mohou i po dvacítce vzít na sebe sportovní oblečení bez toho, aniž by vypadali jako zastydlí pubescenti. Zidane pořád působí dojmem, že se svými svěřenci si, aspoň na tréninku, pořád může plnohodnotně zahrát. Jeho předností je kromě skvělé kopací i hlavičkovací techniky (zeptejte se Marca Materazziho) také schopnost zůstávat u nenápadných odstínů. Jeho paleta je spíš minimalistická, a to se týká jak obleků, tak teplákovky. Tvář by koneckonců měla poutat větší pozornost než oblečení.