Jak vybírat oblek III. - Oblek šitý na míru

25. prosince 2017 1 minuta čtení
Jaký je rozdíl mezi metodou Made to Measure a Bespoke? A kterou máte zvolit vy? (3 minuty čtení)

Odoo Members

Made to Measure

Made-to-measure (čti: mejd tu mežr) je vynikající kompromis mezi konfekcí a bespoke oblečením. Vyberete si z několika navržených střihů obleku, který už je předpřipravený jako polotovar. Po důkladném změření vám jej krejčí upraví přesně na vaše míry.

Navíc si vyberete detaily, jako je tvar klopy, materiál a barva podšívky, velikost a počet vnitřních kapes či počet rozparků. Můžete si také nechat vyšít svůj monogram. 

Oblek made to measure pořídíte od 16 000 Kč, finální cena záleží na vámi vybrané látce a počtu zvolených detailů. Kromě prvního měření vás už nečeká u klasického mtm obleku žádná zkouška. Pro hotový oblek si přijdete za 3-4 týdny.

Metoda Bespoke - to nejlepší na trhu

Bespoke (čti: bispouk) je metoda, kdy se košile nebo oblek šije od začátku přímo na míru. to znamená, že neexistuje žádný fyzický vzor a střih se vytváří přímo na zákazníka. Tato metoda si žádá zkušeného a zručného krejčího.

Bespoke je nejvyšší forma výroby. Ceny obleků začínají na 30 tisících korun. Doba výroby je o něco delší než u made-to-measure. Běžný počet zkoušek je dvě až tři.

Kategorie a klíčová slova