Rezervovat termín

Jak zvládnout dress code?

7. února 20182 minut čtení
Jak se vhodně obléknout na party, společenskou akci nebo jinou slavnostní událost? Víme, s čím se můžete na pozvánkách setkat  (6 minut čtení)

Pro mnoho českých (nejen) mužů je dress code stále oříšek jak z Popelky. A i když ho rozlousknou, stejně se téměř nikdy netrefí. Proto pro vás máme jednoduchý slovníček:

 White tie - jedině frak

Žádný smoking nebo dokonce černý oblek s bílou kravatou. Pokud frak nemáte, zůstaňte doma nebo déle v práci, abyste si ho mohli příště koupit.

Black tie - jedině smoking 

Ne, černý oblek není možný. Žádné barevné motýlky. Kravatu neberte ani do ruky.

Black tie optional  -  černý oblek nebo smoking 

Přeloženo do srozumitelné řeči: Je nám to jedno, ale raději vás uvidíme ve smokingu.

Creative/Smart black tie - Smoking s netradičním prvkem 

Smokingu se nevyhnete, ale bílou košili nahraďte třeba černou nebo si nechte ušít netradiční smokingovou košili na míru. Sáhněte po barevném smokingu, dejte si do klopy kytku, zkrátka ukažte něco netradičního.

Red carpet - smoking nebo oblek s netradičním prvkem 

Červený koberec. Inspiraci nehledejte v Karlových Varech, ale spíš v Británii nebo v USA. Tmavě modrý smoking, bílá košile, černý motýlek? Určitě! Creative/Smart black tie bude nejlepší volbou.

Coctail attire - oblek, košile, kravata

Můžete jít rovnou z práce v obleku. Předpokládáme, že akce bude odpoledne, takže si ráno zkuste obléci alespoň modrý oblek. Černá je nuda.

Semi formal - Oblek, košile, kravata nebo motýlek

Smoking není potřeba, ale chtělo by to pořádný oblek. Před šestou odpolední buďte kreativní, co se týký barvy, po šesté se očekává černý nebo tmavě modrý oblek.

Business casual - Košile nebo polo tričko, chinos kalhoty, blazer (nebo) jakékoli sportovní sako

Džíny ne, zánovní běžecké Nike taky ne, o číslo menší triko s logem v žádném případě. Doma nechte i řetízky a ledvinky. Z buzertašky si vezměte jen peněženku a nechte ji v autě na předním sedadle. Bude nejlepší, když vám ji někdo ukradne. Mokasíny bez ponožek jsou naopak vítané!

Come as you are - je to na vás 

Dejte si sprchu nebo se aspoň učešte. Dorazte tak, jak si myslíte, že to je nejlepší a v čem se cítíte nejlépe. Pamatujte však, že cítit se nejlépe, nerovná se vypadat nejlépe.  

P.B.A.B - Please Bring A Bottle. Láhev dobrého vína podmínkou 

 Láhev, co jste koupili ve slevě v obchoďáku, nebo v rychlosti popadli cestou na benzínce, není nejlepší volbou. Zastavte se ve vinotéce a přineste něco opravdu kvalitního.

Pár obecných poznámek