Semišové boty a jak se o ně starat

4. prosince 2018 1 minuta čtení

Jedním z důvodů, proč se lidé semiše bojí, je jeho údržba. Pokud ale máte správné vybavení, je to mnohem jednodušší než péče o boty s hladkou kůží.


Rada č. 1

Ideálně ihned po nákupu boty nastříkejte voděodpuzujícím sprejem.  Díky tomu se na jejich povrchu vytvoří ochranná vrstvička, která dokonale odpuzuje vodu a nečistoty, takže se nemusíte bát ani jarní přeháňky. Tuto vrstvu je nutné čas od času obnovovat, protože samozřejmě nevydrží navždy.

Rada č. 2

Pokud se vám na botách skvrna přece jen udělá, použijte kartáč na semiš. Když ji nevyčistíte kartáčem, zkuste použít speciální gumu na semiš..

Rada č. 3

Pokud neuspějete ani s gumou, boty navlhčete, smíchejte v malé nádobě vodu  s hloubkovým čističem semiše Saphir Omni'Nettoyant v poměru 2:1 a kartáčkem směs promíchejte. Následně pak kartáčkem směs opakovaně naneste po celém povrchu boty, čistič bude hezky pěnit. Po posledním nanešení boty opláchněte vodou. Poté je nechte důkladně vyschnout, nejlépe s novinami uvnitř bot. Před nošením je dobré boty ještě přejet kartáčem, aby lépe vypadaly.

Rada č. 4

Správná výživa je základ péče o semišové boty. Použít můžete buď univerzální neutral sprej nebo si vybrat přímo dle barevného odstínu bot.


Rada na závěr? Pokud jste rádi připraveni na veškeré možné situace již dopředu, následující shrnutá kombinace přípravků a náčiní si poradí s jakýmkoli nevyžádaným problémem při čištění semišových bot.

Svatba na míru

  • Poradíme vám s výběrem
  • Rychlé dodání
  • Na míru místo konfekce
ZOBRAZIT NABÍDKU
Od 10 900 Kč

Kategorie a klíčová slova