O značce Loake

 • Tradice od
  roku 1880
 • bota s rámovou konstrukcí
 • kůže nejvyšší jakosti

Anglická značka Loake je rodinnou firmou se 130 let dlouhou tradicí. Své rámové boty Loake dodává i členům britského královského dvora. A to už je záruka kvality, nemyslíte? Výběrové materiály, ze kterých jsou boty vyrobené, zaručují jejich dlouhou výdrž a pohodlnou chůzi.

Ručně šité rámové boty Loake se vyznačují tradiční rámovou konstrukcí, ke které je přišitá podešev. Na rozdíl od lepených bot je možné prochozenou podešev vyměnit. Díky tomu a materiálům nejvyšší kvality vám boty vydrží řadu let.

Boty Loake jsou vyrobeny z nejkvalitnější telecí kůže. Tato pevná třísločiněná useň zajišťuje maximální pohodlí a zároveň odolnost. Má skvělé absorpční schopnosti a při správné péči bude roky vypadat skvěle.

Jak probíhá výroba?

 • Řezání
  Jako první se nařeže kůže pro jednotlivé části vrchního dílu boty.
 • Uzavírání
  Jednotlivé segmenty kůže jsou při uzavírání spojeny dohromady, aby vytvořily jeden celek.
 • Rám
  Rám se přišije ke svrchní části boty, stélce a posléze i k podešvi.
 • Podešev
  Podešev se přišije k rámu. Jsou použita dvě vlákna nití, která zaručují větší pevnost.
 • Broušení
  Hrany podešve se musí zabrousit a až potom může přijít na řadu barvení.
 • Barvení
  Podešev se nabarví a naleští. Později ještě přijdou kosmetické úpravy (monogram Loake atd.).
 • Leštění
  V závěrečné fázi se zušlechťuje svrchní část boty – voskováním, čištěním a leštěním. Vše pouze ručně.

Nakupujte online

Nakupte online


VYzkoušejte bez rizika.

Vrácení zdarma poštou nebo v prodejně

Doprava zdarma pro objednávky nad 1 000 Kč

Doručení do prodejny

Here will be product tiles

Péče o boty

Čištění

Boty dejte na cedrové napínáky, budou lépe držet tvar a snadněji je vyčistíte. Bahno a nečistoty odstraňte vlhkým hadříkem. Boty pak nechte oschnout přírodní cestou. Středně měkkým kartáčem z koňských žíní očistěte prach. Nezapomeňte na žádné místo na botě, v ideálním případě je dobré odstranit nečistoty i z prošívání na podrážce.

Výživa

Za pomocí bavlněného hadříku naneste krém na botu a jemnými krouživými pohyby ho „vmasírujte“ do boty. Nechte zaschnout minimálně pět minut. Krém se nemusí používat při každém čištění bot. Pokud nemáte čas a vaše boty jsou jinak v dobrém stavu (nevystavujete je náročným podmínkám), stačí je nakrémovat jednou za měsíc.

Lesk

Vosk má za úkol obnovit lesk a barvu boty. Použijte vosk, který barevně pasuje k botě (nebo je o něco světlejší). Je dobré nejdříve vosk vyzkoušet na malém kousku, abyste viděli, jak se „chytne“. Potom rozetřít jemným hadříkem krouživými pohyby. Na závěr suchým čistým hadrem vyleštěte pro maximální lesk.